Služby servisu

Při servisu vozidla vyměňujeme jen díly, které na výfukové soustavě nefungují.

Díky naši možnostem renovací pouze nefunkčních poškozených segmentů z vnitřku katalyzátorů EURO 6, není potřeba měnit jen z důvodu pouhé částečné nefunkčnosti boxu celý katalyzátor, ale pouze ten díl, který nefunguje a ovlivňuje provoz vozidel. Uvnitř všech katalyzátorů EURO 6 se nacházejí DOC a SCR katalyzátory a také DPF filtr. Takže pokud nefunguje pouze jen jeden ze tří segmentů, jste všude jinde při servisním zásahu nuceni vyměnit celý cenově nákladný box. U nás v servisu Cleantaxx je toto řešeno jiným postupem a tím pádem se nákladnost servisu výfukové soustavy snižuje.

Diagnostika vozidel EURO 6

  • Mezi naše služby servisu Cleantaxx patří důkladné načtení dat z řídících jednotek vozidel, následné vyhodnocení toho, co vše na této soustavě chybuje, anebo ovlivňuje provoz vozidla. Poté reagujeme okamžitě na daný problém a nabízíme z naší široké nabídky služeb a našich skladů náhradních dílů rychlé a kvalitní řešení.

Výměny DPF filtrů EURO 6

  • Samozřejmostí v našem Cleantaxx servisu je rychlá výměna DPF patron všech značek užitkových vozidel, za funkční nepoškozené remanové filtry z programu Cleantaxx Exxchange. Tento servis nabízíme v případě, že se zákazník rozhodne preventivně tyto filtry měnit, nebo systém vykazuje problémy s DPF. A také proto, že filtr už ztratil filtrační schopnost a je poškozen a není na místě ho v provozu více nechávat.

Servis a výměna katalyzátorů EURO 6

  • Při detekování nefunkčnosti, či ucpání kompletního katalyzátoru EURO 6, jsme schopni tento nefunkční kus také nahradit rotačním katalyzátorem z našeho rotačního skladu. Výhodou je poté i varianta demontáže katalyzátoru z vozidla a důkladné diagnostiky vnitřních segmentů, kde se odhalí nefunkčnosti jednotlivých dílů katalyzátoru (DOC, DPF, SCR). Vždy se opravuje a mění jen to, co je poškozeno. Neměníme tedy u nás zbytečně celý box, když to není potřeba. Tím pádem se šetří výrazně servisní náklady.

Kontrola funkčnosti snímačů a senzorů

  • Pokud se katalyzátor kontroluje na vozidle, nebo se provádí demontáž celého boxu, je prováděna i kontrola snímačů, správná funkce rozstřiku a dávkování vstřikovače AdBlue a výsledné měřené parametry před a za katalyzátorem z pohledu senzorů NOx.

Povedení přetěsnění kompletní výfukové soustavy

  • Nedílnou součástí našich kroků na výfukových soustavách je nutné přetěsnění DPF filtrů, napojení na svody, přetěsnění krytů DPF filtrů a ostatních prostorů, kde se při demontážích a výměnách filtrů těsnění demontuje. Používáme těsnící sady z vlastního programu, který prošel naším vlastním vývojem. Proto se vyplatí jak kvalitativně, tak i cenově tyto sady instalovat na vozidla, nebo případně pro potřeby nakupovat na našem e-shopu.
Naši partneři Dinex Jal test Aronax technics OEM Clamps